Stowarzyszenie Komisów.pl

BDO-moduł sprawozdawczości z błędem i nowe terminyna złożenie sprawozdań

BDO-moduł sprawozdawczości z błędem i nowe terminyna złożenie sprawozdań

BDO-moduł sprawozdawczości z błędem i nowe terminyna złożenie sprawozdań
07 czerwca
11:37 2020

Moduł sprawozdawczości w BDO z błędem

Na początku czerwca został uruchomiony moduł sprawozdawczości w BDO. Niestety w części dotyczącej wprowadzających pojazdy, w dziale IV. INFORMACJA O POJAZDACH WYCOFANYCH Z EKSPLOATACJI jest błąd, który uniemożliwia wpisania zera – co oznacza, że jeżeli sieć była zapewniona przez cały rok musielibyśmy potwierdzić nieprawdę składając sprawozdanie.

3 czerwca FORS zgłosił problem i prośbę o usunięcie błędu do IOŚ. Do dnia dzisiejszego błędu nie usunięto.

Dlatego zalecamy wszystkim naszym Członkom wprowadzającym pojazdy na polski rynek, którzy są zobowiązani do złożenia sprawozdania za 2019 roku i mieli zapewnioną sieć zbierania pojazdów przez cały rok, aby do czasu usunięcia błędu nie składali sprawozdania.

O nieusunięciu błędu niezwłocznie poinformujemy Państwa.

Termin złożenia sprawozdań

16 maja 2020 r. weszła w życie ustawa z dnia 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Ustawa wprowadziła przesunięcie terminów na złożenie sprawozdań w wersji elektronicznej dotyczących gospodarki odpadami za rok 2019, a składanych w 2020 r. Zgodnie z Art. 26. punkt 3) ustawy, na złożenie rocznych sprawozdań, które dotyczą wprowadzających do Polski samochody mamy czas do 11 września 2020 r.

Firmy, które mają podpisane umowy z Organizacją Odzysku, samodzielnie muszą złożyć tylko sprawozdanie z niezapewniania sieci recyklingu, o którym mowa w ustawie z dnia 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Resztę sprawozdań złoży za te firmy Organizacja Odzysku.


Źródło:

FORS – TUTAJ

Ustawa – TUTAJ

 

Podobne artykuły

0 Komentarzy

Brak komentarzy!

Brak komentarzy, czy chcesz dodać pierwszy?

Napisz komentarz

Napisz Komentarz