Stowarzyszenie Komisów.pl

Będzie rewolucja. Obowiązek podania VIN na Otomoto

Będzie rewolucja. Obowiązek podania VIN na Otomoto
17 października
09:27 2019

Będzie rewolucja. Obowiązek podania VIN na Otomoto

Nareszcie. W trakcie trwającej w dniach 9-10 października konferencji Impact Mobility Revolution 2019 przedstawiciele portalu ogłoszeniowego Otomoto oficjalnie ogłosili rozpoczęcie przygotowań do wdrożenia w najbliższym czasie obowiązku publikowania numeru VIN w ogłoszeniach na ich platformie. Działaniom tym towarzyszy skierowana do klientów akcja marketingowa informująca o tym, czym jest numer VIN oraz co i gdzie da się sprawdzić na jego podstawie. Decyzja Otomoto jest spełnieniem wieloletnich postulatów polskiej branży handlu autami używanymi. 

Przypomnijmy, że jednym z celów kampanii Sprawdzony/Niekręcony jest właśnie wprowadzenie do polskiego prawa obowiązku umieszczanie VIN w ogłoszeniach o sprzedaży pojazdów. Bo zmiana taka bardzo utrudni proceder kręcenia liczników. Zwiększy tez pewność prawną przy procesie zakupu auta używanego  i pozwoli na zweryfikowanie pojazdu i jego historii bez konieczności kontaktowania się ze sprzedawcą. Ponadto będzie to ogromne ułatwienie dla firm oferujących usługę historii pojazdu, z których Polacy korzystają coraz częściej, ponieważ będzie pozwalało na automatyczne pobranie informacji i umieszczenie ich w raporcie.

Kampania Sprawdzony/Niekręcony

Od 3 tygodni trwa Kampania Sprawdzony/Niekręcony mająca na celu wprowadzenie na polskim rynku sprzedaży aut używanych nowego standardu – PISEMNEJ GWARANCJI PRZEBIEGU.

Chcemy w Kampanii zrealizować trzy podstawowe cele: 

1. Skłonić klientów, by zwracali baczną uwagę na stan licznika kupowanego pojazdu używanego, żeby domagali się od sprzedawców nowego standardu „pisemnej gwarancji przebiegu” i kontrolowali w dostępnych źródłach, czy oświadczenie jest prawdziwe.

2. Spowodować, by „pisemna gwarancja przebiegu” stała się standardem obsługi klientów u polskich sprzedawców aut używanych, zapewniając im większą pewność prawną przy zakupach używanych aut i eliminując z rynku nieuczciwych sprzedawców.

3. Spowodować, by organy ścigania (prokuratorzy i policja) traktowali przestępstwo „fałszowania liczników” bardzo poważnie i wykorzystali wszystkie nowe instrumenty prawne do skutecznego  karania oszustów.

Kampanii towarzyszy strona internetowa www.niekrecony.pl, na której klienci znajdą odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące skutecznego unikania zakupu aut z „kręconymi licznikami” oraz mapę miejsc, gdzie można kupić auta używane z pisemną gwarancją przebiegu. Na stronie znajduje się też krótki przewodnik dla organów ścigania, przygotowany przez Stowarzyszenie Prawników Rynku Motoryzacyjnego, który ma pomóc w sprawnym ściganiu tego „nowego” przestępstwa.

Jak przystąpić do Kampanii?

1. Do kampanii mogą przystąpić wszystkie oficjalnie działające firmy zajmujące się sprzedażą samochodów używanych

2. Aby przystąpić do kampanii należy zaakceptować Regulamin Kampaniizaakceptować Deklarację przystąpienia do Kampanii i zakupić pakiet projektów i materiałów marketingowych Kampanii (199 pln netto/członkowie Związku Dealerów Samochodów i członkowie Stowarzyszenia Komisów, 499 pln netto dla pozostałych firm).

3. Wszystkie szczegóły kampanii na: www.niekrecony.pl

4. Wszelkie pytania prosimy kierować na mail: m.konieczny@zds.org.pl


www.niekrecony.pl

Pozdrawiamy


Marek Konieczny

Związek Dealerów Samochodów

m.konieczny@zds.org.pl

600 003 238


Maciej Szymajda

StowarzyszenieKomisów.pl

Maciej.szymajda@stowarzyszeniekomisow.pl

692 333 111


Podobne artykuły

0 Komentarzy

Brak komentarzy!

Brak komentarzy, czy chcesz dodać pierwszy?

Napisz komentarz

Napisz Komentarz