Stowarzyszenie Komisów

Interpelacja nr 20923 w sprawie Opłaty Produktowej

Interpelacja nr 20923 w sprawie Opłaty Produktowej

Interpelacja nr 20923 w sprawie Opłaty Produktowej
10 kwietnia
12:34 2018

Na stronie Sejmu opublikowana została Interpelacja nr 20923 skierowana do Ministra Środowiska w sprawie opłaty produktowej, zgłoszona 16 marca przez Posła Tomasz Kostusia (PO).

Pan Poseł zwrócił się w naszym imieniu do Pana Ministra z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu, który dotyczy około 20.000 firm z branży motoryzacyjnej oraz wielu innych podmiotów gospodarczych, wprowadzających do Polski samochody osobowe, ciężarowe, autobusy, motocykle, rowery, urządzenia i maszyny rolnicze oraz samoloty, w których znajdują się między innymi opony pneumatyczne, oleje, smary i baterie.

Poseł Tomasz Kostuś poprosił o kompleksową analizę sytuacji przedsiębiorców oraz zajęcie stanowiska w zakresie wątpliwości co do sposobu interpretacji przepisów zadając pytania:

  1. Jak Pan Minister odniesie się do kwestii dotyczącej trudności w uzyskaniu wpisu do rejestru prowadzonego przez Urzędy Marszałkowskie, w związku z obowiązkiem określenia min. marki baterii i akumulatorów, które będą w samochodach sprowadzanych przez nich w przyszłości?
  2. Czy w myśl obowiązujących przepisów firmy wprowadzające pojazdy i inne przedmioty nie wymienione w załączniku 4a do ustawy o odpadach, ale zawierające w sobie produkty zgodne z definicją z ustawy, powinny uiszczać opłatę produktową?
  3. Jeżeli interpretacja Urzędów Marszałkowskich jest słuszna to, czy resort rozważy możliwość wprowadzenia abolicji w przypadku wszczętych oraz przyszłych postępowań dotyczących opłaty produktowej?
  4. Czy planowana jest zmiana obowiązujących przepisów, która będzie miała na celu uproszczenie obowiązujących w tym zakresie procedur?Całą interpelacje znajdziecie TUTAJ. W ciągu miesiąca Minister Środowiska powinien udzielić odpowiedzi na pytania Pana Posła. Odpowiedź zostanie opublikowana TUTAJ.

Podobne artykuły

0 Komentarzy

Brak komentarzy!

Brak komentarzy, czy chcesz dodać pierwszy?

Napisz komentarz

Napisz Komentarz

Archiwum