Stowarzyszenie Komisów.pl

Nowy rząd – nowe priorytety. Zaproponujcie 4 najważniejsze postulaty na najbliższe 4 lata.

Nowy rząd – nowe priorytety. Zaproponujcie 4 najważniejsze postulaty na najbliższe 4 lata.

Nowy rząd – nowe priorytety. Zaproponujcie 4 najważniejsze postulaty na najbliższe 4 lata.
25 listopada
07:30 2019

Przestawiamy Państwu Prośbę Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adama Abramowicza:


Szanowni Państwo,

nowa kadencja Sejmu, a, co się z tym wiąże, również powołanie nowego rządu daje okazję do wystąpienia środowiska przedsiębiorców do rządzących z postulatami ważnymi dla gospodarki. Warto, aby już początek tego okresu stał się momentem, w którym strona rządowa otrzyma od świata biznesu listę kilku konkretnych propozycji, które będą mogły stać się bodźcem do kontynuacji rozwoju przedsiębiorczości w Polsce. Dotychczas głos przedsiębiorców był rozproszony poprzez brak określenia wspólnych interesów całego środowiska – mikro i mali mieli inne problemy a duże firmy inne. Tak sytuacja dawała pole politykom do rozgrywania poszczególnych środowisk i przeciwstawiania jednych drugim. Brakowało też platformy, która umożliwiałaby formułowanie i przedstawianie na zewnątrz uzgodnionych przez całe środowisko gospodarcze postulatów. W tej chwili mamy już takie możliwości. Stwarza je Rada Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP.  Możemy zacząć mówić jednym głosem a co za tym idzie skutecznie zawalczyć o tak potrzebne dla gospodarki zmiany.

Naszym założeniem jest, aby proponowane postulaty pozytywnie oddziaływały na otoczenie prawne i ekonomiczne biznesu, a jednocześnie mogły stać się wspólnym głosem całego środowiska przedsiębiorców w Polsce. Zarazem istotne jest, aby w miarę możliwości, nie generowały one zbyt wysokich kosztów dla budżetu, dzięki czemu szansa na finalne wdrożenie ich w życie zostanie znacznie zwiększona.

W związku z powyższym zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o przedstawienie, najważniejszych Państwa zdaniem, 4 postulatów systemowych zmian w obszarze prawa gospodarczego i otoczenia biznesu, które, ułatwią funkcjonowanie wszystkim przedsiębiorcom w Polsce. Z nadesłanych propozycji w drodze powszechnego konsensusu wyłonimy 6 obejmujących oczekiwania zarówno dużych jak i małych firm. Jeżeli nam się to uda i uzyskamy dla tych wyłonionych postulatów solidarne wsparcie 157 organizacji z RP przy Rzeczniku, to politycy wszystkich opcji nie będą mogli zlekceważyć tak mocno ważącego głosu ważnej części społeczeństwa. Zwrócimy się do organizacji reprezentujących przedsiębiorców w Radzie Dialogu Społecznego aby te problemy stawiali na posiedzeniach Rady, a ja jako Rzecznik spowoduję, aby stały się one ważnym elementem debaty publicznej.

Czas bardzo nagli, dlatego prosimy o nadsyłanie postulatów do dnia 4 grudnia 2019 roku.

Z poważaniem,
Adam Abramowicz
Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców


Stowarzyszenie Komisów.pl przyłącza się do prośby Rzecznika i zachęca Państwa do przesyłania konkretnych postulatów na adres: biuro@sk.org.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń 2 grudnia.

Z wszystkich nadesłanych propozycji wybierzemy 4 i prześlemy je do Rzecznika MiŚP jako pomysły Członków Stowarzyszenia Komisów.pl

Podobne artykuły

0 Komentarzy

Brak komentarzy!

Brak komentarzy, czy chcesz dodać pierwszy?

Napisz komentarz

Napisz Komentarz