Stowarzyszenie Komisów.pl

Opłata Produktowa – oświadczenie Senatora Grzegorza Peczkisa

Opłata Produktowa – oświadczenie Senatora Grzegorza Peczkisa

Opłata Produktowa – oświadczenie Senatora Grzegorza Peczkisa
25 marca
12:05 2018

Ostatnio wszystkich nas bardzo interesuje Opłata Produktowa oraz Rejestr prowadzony przez Marszałków Województw, który powstał w związku z uruchomieniem BDO.

Często słyszymy, że obóz rządzący znalazł sobie nowe źródło dochodu i generalnie nie interesuje się tym naszym losem.

Opłata Produktowa wynika z ustawy uchwalonej w 2001 roku, znowelizowanej w 2009 roku czyli obowiązuje już od dawna i kilka kolejnych Rządów mogło się nią zająć. Wcześniej nikt nie dostrzegał problemu bo Urzędy Marszałkowskie przez lata nie egzekwowały obowiązującego prawa.

W ostatnich dniach staramy się zainteresować naszym problemem Posłów i Senatorów oraz media. Publikacje w Dzienniku Gazeta Prawna i Forbes zapewne czytaliście.

Tematem zainteresował się również Senator Grzegorz Peczkis (PIS), który 15 marca 2018 roku na 58. posiedzeniu Senatu, złoży oświadczenie skierowane do Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka.

Pan Senator zadał pytania:

  • Czy Minister Środowiska dostrzega opisany wyżej problem i zamierza podjąć działania zmniejszające biurokrację i niewspółmierne do zamierzonego celu obciążenia nałożone na tysiące drobnych przedsiębiorców?
  • Jakie to będą działania?

Minister Środowiska zobowiązany jest do udzielenia odpowiedzi na te pytania. Odpowiedź znajdziecie na stronie na której opublikowane zostało pytanie – TUTAJ

Z całym oświadczeniem możecie zapoznać się TUTAJ.

Chcieli byśmy podziękować Panu Senatorowi Grzegorzowi Peczkisowi za zainteresowanie się naszym problemem. Takie inicjatywy są bardzo potrzebne, ponieważ pokazują Ministrowi powagę sytuacji.

Podobne artykuły

0 Komentarzy

Brak komentarzy!

Brak komentarzy, czy chcesz dodać pierwszy?

Napisz komentarz

Napisz Komentarz