Stowarzyszenie Komisów.pl

Zmiany w Funkcjonowaniu Wydziałów Komunikacji w czasie Epidemii COVID-19

Zmiany w Funkcjonowaniu Wydziałów Komunikacji w czasie Epidemii COVID-19

Zmiany w Funkcjonowaniu Wydziałów Komunikacji w czasie Epidemii COVID-19
03 maja
12:43 2020

30 marca 2020 roku porośliśmy Was o wypełnienie formularza, który pomógł nam oszacować skalę problemu nieprawidłowego funkcjonowania Wydziałów Komunikacji (WK) w czasach pandemii COVID-19. Z waszych odpowiedzi wynikało między innymi, że 75% WK nie rejestrowało pojazdów używanych. Sprawą zainteresowaliśmy Rzecznika Małych i Średnich przedsiębiorców oraz media.

Dzięki tym działaniom, po przedstawieniu rozmiaru problemu, udało się przekonać Rząd do konieczności uregulowania pracy WK w tym trudnym dla wszystkich czasie. Efektem jest opublikowana 19 kwietnia nowelizacja Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

W Rozporządzeniu jako niezbędne do zapewnienia pomocy obywatelom uznano wydawanie praw jazdy, dowodów rejestracyjnych i innych dokumentów komunikacyjnych. Kierujący jednostką organizacyjną ma podjąć decyzję o rodzaju i formie wprowadzanych ograniczeń, uwzględniając konieczność zapewnienia bezpieczeństwa obywateli. O wprowadzonych ograniczeniach ma obowiązek zawiadamiać w drodze ogłoszenia na stronie podmiotowej urzędu, a także przez wywieszenie ogłoszenia w siedzibie urzędu lub jednostki.

W związku ze zmianami, które weszły w życie 22 kwietnia, Prosimy o wypełnienie formularza, który pomoże nam oszacować czy problem został faktycznie rozwiązany i Wydziały Komunikacji wypełniają założone na nie obowiązki.

Dajcie nam znać w jaki sposób Wasz WK przyjmuje dokumenty pojazdów do rejestracji, jak długie są kolejki i ile czasu trzeba czekać na zarejestrowanie auta od złożenia dokumentów w WK.

Mamy nadzieję, że problem został już rozwiązany, ale jeżeli z zebranych od Was danych będzie wynikać coś innego, będziemy dalej prowadzić działania w celu poprawy sytuacji.

Wypełnijcie proszę formularz.

Na odpowiedzi czekamy do godziny 20:00 we wtorek 5 maja 2020 roku. Opracujemy je i przedstawimy Państwu w środę 6 maja.

Prezes Stowarzyszenia Komisów.pl

Maciej Szymajda


  Województwo

  Czy Wydział Komunikacji jest czynny?

  Czy Wydział Komunikacji rejestruje pojazdy?

  Czy Wydział Komunikacji wydaje "twarde" dowody rejestracyjne?  Podobne artykuły

  0 Komentarzy

  Brak komentarzy!

  Brak komentarzy, czy chcesz dodać pierwszy?

  Napisz komentarz

  Napisz Komentarz