Stowarzyszenie Komisów.pl

Zwrot Akcyzy – projekt rozporządzenia

Zwrot Akcyzy – projekt rozporządzenia

29 sierpnia
21:05 2018

W dniu dzisiejszym na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowany został projekt rozporządzenia Ministra Finansów zmieniający rozporządzenie w sprawie zwrotu akcyzy od samochodu osobowego.

W uzasadnieniu przeczytamy, że „Projekt rozporządzenia Ministra Finansów zmieniającego rozporządzenie w sprawie zwrotu akcyzy od samochodu osobowego zasadniczo jest konsekwencją zmian wprowadzonych do ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 1114, z późn.zm.) ustawą z dnia 20 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz ustawy – Prawo celne, która w dniu 7 sierpnia br. została podpisana przez Prezydenta RP (druk sejmowy nr 2581, druk senacki nr 911) i aktualnie oczekuje na ogłoszenie”

Stowarzyszenie Komisów.pl zostało dziś poinformowane, o opublikowaniu projektu rozporządzenia wraz z uzasadnieniem i oceną skutków regulacji na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Rządowego Centrum Legislacji w zakładce Rządowy Proces Legislacyjny z terminem zgłaszania uwag do dnia 27 sierpnia 2018 r.

W związku z powyższym, prosimy wszystkich Członków Stowarzyszenia Komisów.pl o zapoznanie się z projektem i przesłanie ewentualnych uwag do 26 sierpnie na: biuro@sk.org.pl

Źródło:

Pismo Ministra Finansów – TUTAJ

Projekt na stronie RCL – TUTAJ

Uzasadnienie projektu – TUTAJ

Podobne artykuły

0 Komentarzy

Brak komentarzy!

Brak komentarzy, czy chcesz dodać pierwszy?

Napisz komentarz

Napisz Komentarz